
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87630
Ext.Price$0.87630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87630 | $0.87630 |
| 10 | $0.73866 | $7.38660 |
| 25 | $0.71301 | $17.82525 |
| 50 | $0.69506 | $34.75300 |
| 100 | $0.48389 | $48.38900 |
| 300 | $0.47958 | $143.87400 |
| 500 | $0.47531 | $237.65500 |
| 1000 | $0.47107 | $471.07000 |
