
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Gender | Plug |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 957
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36749
Ext.Price$0.36749
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36749 | $0.36749 |
| 10 | $0.32467 | $3.24670 |
| 25 | $0.30973 | $7.74325 |
| 50 | $0.29548 | $14.77400 |
| 100 | $0.28188 | $28.18800 |
| 300 | $0.27659 | $82.97700 |
| 500 | $0.27141 | $135.70500 |
| 1000 | $0.26549 | $265.49000 |
