
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 13 mm |
| Width | 11 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Height | 5 mm |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Packaging | Bulk |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
