
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Voltage Rating (DC) | 1.6 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 26 mm |
| Width | 17 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 650 V |
| Height | 8.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75149
Ext.Price$0.75149
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75149 | $0.75149 |
| 10 | $0.61699 | $6.16990 |
| 25 | $0.57864 | $14.46600 |
| 50 | $0.54268 | $27.13400 |
| 100 | $0.50895 | $50.89500 |
| 300 | $0.47732 | $143.19600 |
| 500 | $0.44766 | $223.83000 |
| 1000 | $0.42787 | $427.87000 |
