| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5 Ω |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
