
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 1.6 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.7018 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.6 mm |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Depth | 1.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 10.007382 mg |
| Features | General Purpose |
| Schedule B | 8532210050 |
| Type | Conformal Coated |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
