FCM1005KF-470T05
Manufacturer:
TAI-TECH
Mfr.Part #:
FCM1005KF-470T05
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0402(1005 Metric) SMD/SMT 47 Ω 500 mA
ParameterValue
Number of Lines1
RoHSCompliant
Length1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Impedance47 Ω
Height0.5 mm
PackagingReel
Width0.5 mm
Tolerance25 %
Max Current Rating500 mA
DC Resistance (DCR)250 mΩ