
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25.4 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 11 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 12 W |
| Efficiency | 86 % |
| Nominal Input Voltage | 48 V |
| Output Current-Channel 1 | 500 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 24 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$4.83821
Ext.Price$4.83821
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.83821 | $4.83821 |
| 10 | $4.72349 | $47.23490 |
| 25 | $4.68805 | $117.20125 |
| 50 | $4.65287 | $232.64350 |
| 100 | $4.61798 | $461.79800 |
