
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Power Dissipation | 20 mW |
| Max Output Current | 3 A |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 15 W |
| Efficiency | 90 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$9.65146
Ext.Price$9.65146
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.65146 | $9.65146 |
| 10 | $8.29286 | $82.92860 |
| 25 | $7.77767 | $194.44175 |
| 50 | $7.29448 | $364.72400 |
| 100 | $6.84141 | $684.14100 |
