
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 15 W |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 1.667 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 15 W |
| Efficiency | 90 % |
| Voltage - Output 1 | 9 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$7.16678
Ext.Price$7.16678
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.16678 | $7.16678 |
| 10 | $6.99754 | $69.97540 |
| 25 | $6.94510 | $173.62750 |
| 50 | $6.89306 | $344.65300 |
| 100 | $6.84141 | $684.14100 |
