
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 30 W |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 833 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 30 W |
| Efficiency | 90 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$16.22534
Ext.Price$16.22534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.22534 | $16.22534 |
| 10 | $15.48000 | $154.80000 |
| 25 | $14.67869 | $366.96725 |
| 50 | $13.91886 | $695.94300 |
| 100 | $13.19831 | $1319.83100 |
