
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 30 W |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Max Output Current | 1.25 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 30 W |
| Efficiency | 90 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$12.17578
Ext.Price$12.17578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.17578 | $12.17578 |
| 10 | $11.60026 | $116.00260 |
| 25 | $10.97927 | $274.48175 |
| 50 | $10.39153 | $519.57650 |
| 100 | $9.83522 | $983.52200 |
