

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Current Rating | 5.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 29 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Metal |
| inductance tolerance | 20 % |
| Saturation Current | 9 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44995
Ext.Price$0.44995
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44995 | $0.44995 |
| 10 | $0.35770 | $3.57700 |
| 25 | $0.32672 | $8.16800 |
| 50 | $0.29842 | $14.92100 |
| 100 | $0.27257 | $27.25700 |
| 300 | $0.26123 | $78.36900 |
| 500 | $0.25036 | $125.18000 |
| 1000 | $0.23697 | $236.97000 |
