FHW0402UC010JST
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
FHW0402UC010JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 10 nH 5 % 480 mA 200 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency20 MHz
TypeWirewound
Q Factor13
DC Resistance (DCR)200 mΩ
ShieldingShielded
Inductance10 nH
Core MaterialFerrite
Current Rating480 mA