FHW0402UC043JST
Mfr.Part #:
FHW0402UC043JST
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0402(1005 Metric) SMD/SMT 43 nH 810 mΩ Shielded Current Rating:100 mA
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Current Rating100 mA
DC Resistance (DCR)810 mΩ
Test Frequency50 MHz
ShieldingShielded
Inductance43 nH