FHW0402UC062JST
Mfr.Part #:
FHW0402UC062JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 62 nH 5 % 100 mA 1.12 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1.62 GHz
TypeWirewound
Q Factor25
DC Resistance (DCR)1.12 Ω
Inductance62 nH
Core MaterialCeramic
Current Rating100 mA