FHW0402UC8N7JST
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
FHW0402UC8N7JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 8.7 nH 5 % 480 mA 200 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.1 GHz
Q Factor25
DC Resistance (DCR)200 mΩ
ShieldingShielded
Inductance8.7 nH
Current Rating480 mA