FHW0603UC022JST
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
FHW0603UC022JST
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0603(1608 Metric) SMD/SMT 22 nH 190 mΩ Shielded Current Rating:700 mA
ParameterValue
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)190 mΩ
Test Frequency7.9 MHz
Current Rating700 mA
ShieldingShielded
Self Resonant Frequency150 MHz
Inductance22 nH
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)0.95 mm
Tolerance5 %