FHW0603UC027JST
Mfr.Part #:
FHW0603UC027JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 27 nH 5 % 600 mA 220 mΩ
ParameterValue
Inductance27 nH
DC Resistance (DCR)220 mΩ
Tolerance5 %
Current Rating600 mA
Q Factor36
Self Resonant Frequency2.8 GHz
Core MaterialCeramic
PackagingReel
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature125 °C