FHW0603UC3N3KST
Mfr.Part #:
FHW0603UC3N3KST
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0603(1608 Metric) SMD/SMT 3.3 nH 75 mΩ Current Rating:700 mA
ParameterValue
Q Factor20
DC Resistance (DCR)75 mΩ
Current Rating700 mA
Self Resonant Frequency5.9 GHz
Inductance3.3 nH
Core MaterialCeramic
Tolerance10 %