FHW0603UC4N7JST
Mfr.Part #:
FHW0603UC4N7JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 4.7 nH 5 % 700 mA 116 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.95 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency5.8 GHz
TypeWirewound
Q Factor20
DC Resistance (DCR)116 mΩ
Inductance4.7 nH
Core MaterialAlumina
Current Rating700 mA