FHW0603UC7N5JST
Mfr.Part #:
FHW0603UC7N5JST
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 7.5 nH 5 % 700 mA 110 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.95 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.8 GHz
TypeWirewound
Q Factor28
DC Resistance (DCR)110 mΩ
ShieldingShielded
Inductance7.5 nH
Core MaterialFerrite
Current Rating700 mA