
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Test Frequency | 7.9 MHz |
| Current Rating | 330 mA |
| Self Resonant Frequency | 150 MHz |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
Stock: 2769
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08198
Ext.Price$0.08198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08198 | $0.08198 |
| 10 | $0.04099 | $0.40990 |
| 50 | $0.03763 | $1.88150 |
| 100 | $0.03455 | $3.45500 |
| 500 | $0.03172 | $15.86000 |
| 1000 | $0.02912 | $29.12000 |
| 3000 | $0.02674 | $80.22000 |
| 5000 | $0.02455 | $122.75000 |
| 10000 | $0.02254 | $225.40000 |
