

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 220 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 2324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08890
Ext.Price$0.08890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08890 | $0.08890 |
| 10 | $0.04445 | $0.44450 |
| 50 | $0.04026 | $2.01300 |
| 100 | $0.03647 | $3.64700 |
| 500 | $0.03398 | $16.99000 |
| 1000 | $0.03166 | $31.66000 |
| 3000 | $0.02950 | $88.50000 |
| 5000 | $0.02568 | $128.40000 |
