

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 27 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08948
Ext.Price$0.08948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08948 | $0.08948 |
| 10 | $0.04474 | $0.44740 |
| 50 | $0.04061 | $2.03050 |
| 100 | $0.03686 | $3.68600 |
| 500 | $0.03388 | $16.94000 |
| 1000 | $0.03114 | $31.14000 |
| 3000 | $0.02862 | $85.86000 |
| 5000 | $0.02479 | $123.95000 |
