

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2 GHz |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 280 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 36 nH |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 1767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09100
Ext.Price$0.09100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09100 | $0.09100 |
| 10 | $0.04550 | $0.45500 |
| 50 | $0.04117 | $2.05850 |
| 100 | $0.03725 | $3.72500 |
| 500 | $0.03404 | $17.02000 |
| 1000 | $0.03110 | $31.10000 |
| 3000 | $0.02842 | $85.26000 |
| 5000 | $0.02440 | $122.00000 |
