

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 290 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 39 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 1205
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07756
Ext.Price$0.07756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07756 | $0.07756 |
| 10 | $0.03878 | $0.38780 |
| 50 | $0.03513 | $1.75650 |
| 100 | $0.03182 | $3.18200 |
| 500 | $0.02936 | $14.68000 |
| 1000 | $0.02709 | $27.09000 |
| 3000 | $0.02499 | $74.97000 |
| 5000 | $0.02156 | $107.80000 |
