
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.45 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 380 mΩ |
| Inductance | 68 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08390
Ext.Price$0.08390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08390 | $0.08390 |
| 10 | $0.04195 | $0.41950 |
| 50 | $0.03817 | $1.90850 |
| 100 | $0.03473 | $3.47300 |
| 500 | $0.03199 | $15.99500 |
| 1000 | $0.02947 | $29.47000 |
| 3000 | $0.02715 | $81.45000 |
| 5000 | $0.02362 | $118.10000 |
