
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.3 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 420 mΩ |
| Inductance | 82 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 1767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08890
Ext.Price$0.08890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08890 | $0.08890 |
| 10 | $0.04445 | $0.44450 |
| 50 | $0.04032 | $2.01600 |
| 100 | $0.03657 | $3.65700 |
| 500 | $0.03404 | $17.02000 |
| 1000 | $0.03169 | $31.69000 |
| 3000 | $0.02950 | $88.50000 |
| 5000 | $0.02568 | $128.40000 |
