
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 180 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 18 |
| DC Resistance (DCR) | 2.55 Ω |
| Inductance | 1.2 µH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 170 mA |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08852
Ext.Price$0.08852
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08852 | $0.08852 |
| 10 | $0.04426 | $0.44260 |
| 50 | $0.04007 | $2.00350 |
| 100 | $0.03628 | $3.62800 |
| 500 | $0.03302 | $16.51000 |
| 1000 | $0.03005 | $30.05000 |
| 3000 | $0.02734 | $82.02000 |
| 5000 | $0.02352 | $117.60000 |
