
| Parameter | Value |
|---|---|
| Q Factor | 18 |
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 2.8 Ω |
| Test Frequency | 50 MHz |
| Current Rating | 160 mA |
| Self Resonant Frequency | 170 MHz |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ceramic |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
