
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 140 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 18 |
| DC Resistance (DCR) | 3.8 Ω |
| Inductance | 1.8 µH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 150 mA |
Stock: 1057
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08986
Ext.Price$0.08986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08986 | $0.08986 |
| 10 | $0.04493 | $0.44930 |
| 50 | $0.04075 | $2.03750 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03394 | $16.97000 |
| 1000 | $0.03117 | $31.17000 |
| 3000 | $0.02862 | $85.86000 |
| 5000 | $0.02470 | $123.50000 |
