

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 45 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.7 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09140
Ext.Price$0.09140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09140 | $0.09140 |
| 10 | $0.04570 | $0.45700 |
| 50 | $0.04152 | $2.07600 |
| 100 | $0.03773 | $3.77300 |
| 500 | $0.03425 | $17.12500 |
| 1000 | $0.03109 | $31.09000 |
| 3000 | $0.02822 | $84.66000 |
| 5000 | $0.02440 | $122.00000 |
