

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7.9 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 35 |
| DC Resistance (DCR) | 90 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 859
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07392
Ext.Price$0.07392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07392 | $0.07392 |
| 10 | $0.03696 | $0.36960 |
| 50 | $0.03328 | $1.66400 |
| 100 | $0.02997 | $2.99700 |
| 500 | $0.02690 | $13.45000 |
| 1000 | $0.02414 | $24.14000 |
| 3000 | $0.02166 | $64.98000 |
| 5000 | $0.01833 | $91.65000 |
