
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Inductance | 5.1 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 1403
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09236
Ext.Price$0.09236
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09236 | $0.09236 |
| 10 | $0.04618 | $0.46180 |
| 50 | $0.04158 | $2.07900 |
| 100 | $0.03744 | $3.74400 |
| 500 | $0.03347 | $16.73500 |
| 1000 | $0.02992 | $29.92000 |
| 3000 | $0.02675 | $80.25000 |
| 5000 | $0.02264 | $113.20000 |
