
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 600 mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 65 mΩ |
| Inductance | 5.6 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Self Resonant Frequency | 5.5 GHz |
| Test Frequency | 250 MHz |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12480
Ext.Price$0.12480
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12480 | $0.12480 |
| 10 | $0.06240 | $0.62400 |
| 50 | $0.05680 | $2.84000 |
| 100 | $0.05170 | $5.17000 |
| 500 | $0.04671 | $23.35500 |
| 1000 | $0.04220 | $42.20000 |
| 3000 | $0.03812 | $114.36000 |
| 5000 | $0.03293 | $164.65000 |
