

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.2 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 460 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 100 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 1285
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09600
Ext.Price$0.09600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09600 | $0.09600 |
| 10 | $0.04800 | $0.48000 |
| 50 | $0.04391 | $2.19550 |
| 100 | $0.04016 | $4.01600 |
| 500 | $0.03725 | $18.62500 |
| 1000 | $0.03455 | $34.55000 |
| 3000 | $0.03205 | $96.15000 |
| 5000 | $0.02822 | $141.10000 |
