

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 850 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 1.05 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 220 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08698
Ext.Price$0.08698
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08698 | $0.08698 |
| 10 | $0.04349 | $0.43490 |
| 50 | $0.03924 | $1.96200 |
| 100 | $0.03541 | $3.54100 |
| 500 | $0.03260 | $16.30000 |
| 1000 | $0.03002 | $30.02000 |
| 3000 | $0.02764 | $82.92000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
