

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 650 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 1.1 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 270 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 1026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08870
Ext.Price$0.08870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08870 | $0.08870 |
| 10 | $0.04435 | $0.44350 |
| 50 | $0.04049 | $2.02450 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03421 | $17.10500 |
| 1000 | $0.03166 | $31.66000 |
| 3000 | $0.02930 | $87.90000 |
| 5000 | $0.02568 | $128.40000 |
