
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 650 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 1.1 Ω |
| Inductance | 270 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11290
Ext.Price$0.11290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11290 | $0.11290 |
| 10 | $0.05645 | $0.56450 |
| 50 | $0.05041 | $2.52050 |
| 100 | $0.04501 | $4.50100 |
| 500 | $0.04031 | $20.15500 |
| 1000 | $0.03610 | $36.10000 |
| 3000 | $0.03234 | $97.02000 |
| 5000 | $0.02685 | $134.25000 |
