
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ω |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Current Rating | 250 mA |
| Shielding | Shielded |
| Self Resonant Frequency | 5.5 GHz |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
Stock: 1217
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08640
Ext.Price$0.08640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08640 | $0.08640 |
| 10 | $0.04320 | $0.43200 |
| 50 | $0.03916 | $1.95800 |
| 100 | $0.03550 | $3.55000 |
| 500 | $0.03304 | $16.52000 |
| 1000 | $0.03075 | $30.75000 |
| 3000 | $0.02862 | $85.86000 |
| 5000 | $0.02489 | $124.45000 |
