

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.1 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 460 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 100 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 5 A |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08928
Ext.Price$0.08928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08928 | $0.08928 |
| 10 | $0.04464 | $0.44640 |
| 50 | $0.04046 | $2.02300 |
| 100 | $0.03667 | $3.66700 |
| 500 | $0.03360 | $16.80000 |
| 1000 | $0.03079 | $30.79000 |
| 3000 | $0.02822 | $84.66000 |
| 5000 | $0.02440 | $122.00000 |
