
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 12 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Q Factor | 8 |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 110 mA |
Stock: 457
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09830
Ext.Price$0.09830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09830 | $0.09830 |
| 10 | $0.04915 | $0.49150 |
| 50 | $0.04453 | $2.22650 |
| 100 | $0.04035 | $4.03500 |
| 500 | $0.03756 | $18.78000 |
| 1000 | $0.03496 | $34.96000 |
| 3000 | $0.03254 | $97.62000 |
| 5000 | $0.02832 | $141.60000 |
