

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 16 MHz |
| Q Factor | 8 |
| DC Resistance (DCR) | 4.2 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Current Rating | 100 mA |
Stock: 643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08736
Ext.Price$0.08736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08736 | $0.08736 |
| 10 | $0.04368 | $0.43680 |
| 50 | $0.03981 | $1.99050 |
| 100 | $0.03628 | $3.62800 |
| 500 | $0.03344 | $16.72000 |
| 1000 | $0.03083 | $30.83000 |
| 3000 | $0.02842 | $85.26000 |
| 5000 | $0.02479 | $123.95000 |
