
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 95 mA |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ω |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Inductance | 18 nH |
| Self Resonant Frequency | 15 MHz |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
Stock: 1285
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05539
Ext.Price$0.05539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05539 | $0.05539 |
| 10 | $0.04999 | $0.49990 |
| 50 | $0.04512 | $2.25600 |
| 100 | $0.04056 | $4.05600 |
| 500 | $0.03647 | $18.23500 |
| 1000 | $0.03408 | $34.08000 |
| 3000 | $0.03185 | $95.55000 |
| 5000 | $0.03028 | $151.40000 |
