
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 360 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ω |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 430 mA |
Stock: 1100
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09274
Ext.Price$0.09274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09274 | $0.09274 |
| 10 | $0.04637 | $0.46370 |
| 50 | $0.04220 | $2.11000 |
| 100 | $0.03841 | $3.84100 |
| 500 | $0.03518 | $17.59000 |
| 1000 | $0.03222 | $32.22000 |
| 3000 | $0.02950 | $88.50000 |
| 5000 | $0.02568 | $128.40000 |
