

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 430 mA |
| Current Rating | 430 mA |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07988
Ext.Price$0.07988
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07988 | $0.07988 |
| 10 | $0.03994 | $0.39940 |
| 50 | $0.03586 | $1.79300 |
| 100 | $0.03220 | $3.22000 |
| 500 | $0.02971 | $14.85500 |
| 1000 | $0.02741 | $27.41000 |
| 3000 | $0.02528 | $75.84000 |
| 5000 | $0.02146 | $107.30000 |
