
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 350 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 1.15 Ω |
| Inductance | 1.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 410 mA |
Stock: 1149
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08544
Ext.Price$0.08544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08544 | $0.08544 |
| 10 | $0.04272 | $0.42720 |
| 50 | $0.03862 | $1.93100 |
| 100 | $0.03492 | $3.49200 |
| 500 | $0.03226 | $16.13000 |
| 1000 | $0.02981 | $29.81000 |
| 3000 | $0.02754 | $82.62000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
