
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Self Resonant Frequency | 200 MHz |
| Q Factor | 10 |
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 1.35 Ω |
| Current Rating | 380 mA |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09792
Ext.Price$0.09792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09792 | $0.09792 |
| 10 | $0.04896 | $0.48960 |
| 50 | $0.04445 | $2.22250 |
| 100 | $0.04035 | $4.03500 |
| 500 | $0.03682 | $18.41000 |
| 1000 | $0.03360 | $33.60000 |
| 3000 | $0.03067 | $92.01000 |
| 5000 | $0.02656 | $132.80000 |
