
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 55 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 2.6 Ω |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 320 mA |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09274
Ext.Price$0.09274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09274 | $0.09274 |
| 10 | $0.04637 | $0.46370 |
| 50 | $0.04199 | $2.09950 |
| 100 | $0.03802 | $3.80200 |
| 500 | $0.03439 | $17.19500 |
| 1000 | $0.03110 | $31.10000 |
| 3000 | $0.02813 | $84.39000 |
| 5000 | $0.02421 | $121.05000 |
